مصالح جانبی مورد استفاده در کناف کاری

مصالح جانبی مورد استفاده در کناف

 

محصولات پودری کناف | تایل گچی کناف | شهام دیزاین : مصالح جانبی مورد استفاده در کناف کاری،قاعدتا انجام هر پروژه ای ، نیاز به مواد و وسایل خاص خود را دارد. انجام کناف کاری نیز ، به مواد و وسایل مخصوصی نیاز دارد که وجود همه آن ها برای تکمیل کار ، مهم و ضروری است. هر کدام از مواد ، در مراحل خاصی از کناف کاری استفاده می شوند که رعایت ترتیب آن ها ، بسیار مهم می باشد.

گاهی اوقات هنگام نصب صفحات گچی ، شکاف هایی میان آن ها به جود می آید. برای پوشش این نقاط ، مواد و وسایل خاصی مانند گچ ساتن ، گچ پوششی ، بتونه درزگیر و پریفلکس به کار می رود که تمام این موارد ، در خود شرکت کناف تولید و عرضه می شوند.

مواد استفاده شده در کناف کاری

1- بتونه درزگیر :

نوار درزگیر ، یکی از مهم ترین ابزار و مصالح جانبی مورد استفاده در کناف است. قاعدتا ، هرچه گچ های به کار رفته در سازه خالص ار باشند ، خروجی کار بهتر است. درصد خالصی گچ ، در صفحات گچی کناف ، چیزی حدود ۹۵% می باشد و آن ۵% دیگر نیز ، برای وجود نمک و کربنات ها است.

• موارد استفاده از بتونه درزگیر

از این مصالح به کمک نوار کاغذی و نوار فایبرگلاس ، برای درزگیری انواع شکاف در کناف کاری استفاده می شود. از بتونه درزگیر ، معمولا در سازه های خشک استفاده می شود. به طور کل ، از این ماده در تعمیر صفحات گچی آسیب دیده ، پر کردن درز و سوراخ های قطعات و سفید کاری دیوار ها (با ضخامت ۱ تا ۳ میلی متری) استفاده می شود.

• ترکیبات به کار رفته در بتونه درزگیر

ماده اصلی به کار رفته در ساخت بتونه درزگیر ، یک نوع پودر است که با دیگر مواد ترکیب می شود. با توجه به کیفیت و کارایی بتونه ، موارد استفاده شده در ساخت آن تغییر می کند. برای شروع درزگیری ، ابتدا باید محل مورد نظر را کاملا آماده کنید (محل درز ها را خشک کرده و گرد گیری کنید).

حتما مطالعه کنید
نکات مهم هنگام بازسازی منزل

سپس به آرامی پودر گچ را در آب بریزید. دقت داشته باشید که مقدار آب از گچ کمتر باشد (هر سه پیمانه گچ ، دو پیمانه آب). در مرحله بعد ، حدود ۳ دقیقه صبر کنید تا به قول معروف گچ خودش را بگیرد. در این حین ، به آرامی و با استفاده از همزن مکانیکی ، درزگیر را مخلوط کنید. سپس بعد از گذشت حدود ۳۰ دقیقه ، از این ترکیب استفاده می شود. بهترین زمان استفاده شده از بتونه درزگیر ، بعد از اتمام که سازی است. بهتر است هنگام استفاده از این ماده ، دمای محیط کمتر از ۱۰ درجه سانتی گراد نباشد.

• روش اجرای بتونه درزگیر

وقتی که ماده اولیه خیلی سفت شود ، دیگر امکان هم زدن و یا اضافه کردن آب به آن ، وجود نداشته و غیر قابل استفاده می شود ، در ای مواقع باید دوباره برای ساخت بتونه دست به کار شوید. قالب های استفاده شده در ساخت بتونه را ، بعد از اتمام کار به سرعت بشورید ؛ چرا که اگر گچ روی قالب و ابزار خشک شود ، باعث می شود که بتونه به خوبی آماده نشود و از عملکرد صحیح آن جلوگیری می کند.

2- چسب پرلفیکس :

برای نصب صفحات روکش دار گچی و صفحات عایق کاری شده روی دیوار های گچی ، آجری ، سفالی ، بتنی و هبلکس ، از چسب پرلفیکس استفاده می شود. این چسب ، برای عملکرد بهتر دیوار از نظر صوتی و حرارتی به کار می رود‌. ماده اصلی به کار رفته در ساخت آن ، مانند بتونه درزگیر ، به صورت پودر گچ است که دیگر مواد ترکیب می شود. چسب پرلفیکس کاربرد های زیادی دارد. قبل از شروع به کار ، محل مورد نظر را کاملا خشک و گرو گیری کنید. برای استفاده در سازه های بتنی ، محل باید کاملا پاک سازی شده و هیچ گونه شی اضافی روی آن نباشد.

حتما مطالعه کنید
فروش کناف

• نحوه ترکیب چسب پرلفیکس با آب و اجرای آن

در ابتدا پودر پرلفیکس را به آرامی با مقداری کافی از آب مخلوط کنید (به ازای هر ۴۰ کیلو گرم پودر پرلفیکس ، ۲۲ لیتر آب نیاز است). سپس ماده را با استفاده از همزن ، به آرامی مخلوط کنید. دقت کنید که نباید به ماده به دست آمده چیز دیگری اضافه کرد. مدت زمانی که شما وقت دارید از پرلفیکس استفاده کنید ، فقط ۳۰ الی ۴۵ دقیقه است. بیشتر از این زمان شود ، دیگر چسب کارایی ندارد.

دمای محیط ، هنگام استفاده از پرلفیکس نباید کمتر از ۵ درجه سانتی گراد باشد. به طور تقریبی ، با ۴۰ کیلو گرم پرلفیکس می توان چیزی حدود ۸ متر مربع از صفحات روکش دار گچی را اجرا کرد.

• روش به کارگیری چسب پرلفیکس

این چسب را نباید با مواد دیگری ترکیب کنید ؛ چرا که باعث از دست رفتن خواص اصلی آن می شود. اساسا به عنوان یک درزگیر در سازه های خشک به کار نمی رود. مانند بتونه درزگیر ، بعد از ساخت چسب پرلفیکس ، ابزار و وسایل را به سرعت تمیز کنید تا به امکانات شما آسیبی وارد نشود. از این چسب ، با توجه به مقدار ناهمواری سطوح استفاده می شود. کیسه های پرفلیکس ، در صورتی ۶ ماه انقضاء دارند که در مکانی خشک نگهداری شوند. چرا که در برابر آب و رطوبت ، نمی تواند دوام زیادی بیاورد‌.

3- گچ ساتن :

برای به دست آوردن سطوحی صاف و یک دست ، از گچ ساتن استفاده می کنند. معمولا برای پوشش لایه آخر سقف های کاذب ، دیوار های پوششی و دیواری های جدا کننده ، استفاده می شود که ماندگاری بالایی نیز دارد. هنگامی که قصد پوشش سازه های سیمان آهکی ، پلاستر و یا قصد بازسازی محیط را دارید ، می توانید از گچ ساتن استفاده کنید. البته کارایی اصلی گچ ساتن ، ساختن سطوحی شفاف ، صاف و صیقلی می باشد.

حتما مطالعه کنید
اجرای کناف

• نحوه اجرای گچ ساتن

مانند سایر موارد ، ماده اصلی به کار رفته در آن پود گچ است. سطوح کار را تمیز و گرد گیری کنید تا دچار مشکل نشده و خروجی کار زیبا و بی نقص باشد. نحوه اجرا به این صورت است که ابتدا به مقدار لازم پودر گچ را به آب مخلوط می کنیم‌ (تقریبا در عوض هر ۱۰ کیلو گرم پودر ساتن ، حدود ۶ تا ۸ لیتر ، آب نیاز است‌).

بعد از گذشت چند دقیقه ، به آرامی آن را مخلوط کرده تا خمیری یکدست ساخته شود. بین ۱ تا ۱ ساعت و نیم زمان دارید که گچ ساتن را به ضخامت ۱ تا ۳ میلی متری ، روی صفحات پوشش دهید. خشک شدن آن ۲ تا ۲ و نیم ساعت طول می کشد‌. به صورت دلخواه می توانید با توجه به محل نورد نظرتان ، موارد را تغییر دهید‌.

برای داشتن محیطی ایده آل ، زیبا و کار آمد ، ما به شما شرکت شهام دیزاین ، با داشتن کادری مجرب و سابقه ای درخشان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی را معرفی می کنیم .

پیشنهاد ما به شما

پارکت یا موکت

پارکت یا موکت

شما برای کفپوش منزل خود پارکت را انتخاب می کنید یا موکت؟ انتخاب بین پارکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با مدیریت