آنچه از دکوراسیون داخلی می دانید
در حالی که ظاهر یک ساختمان نیز گاهی می‌تواند در چارچوب دکوراسیون داخلی گنجانده شود، لیکن این عبارت معمولا تنها به طراحی داخلی اشاره می‌کند.

هر کسی که صاحب خانه یا دفتری داشته باشد در اصل طراحی داخلی شرکت داشته ‌است. این عنوان در حقیقت یک سرگرمی محبوب برای بسیاری از مردم است چون میزان تنوع در آن به حدی زیاد است که قابل وصف نیست.

دکوراسیون داخلی به سادگی یک فضا با اقلامی است که به آنها علاقه دارید. برای برخی، زیبایی‌شناسی خانه بسیار مهم است که یک طراح داخلی و البته حرفه‌ای را برای انتخاب مبلمان، دیوار، پوشش، لوازم جانبی، فرش‌ها، و دیگر موارد استخدام می‌کنند.

طراح داخلی که برای دکوراسیون داخلی تربیت شده، کسی است که برای طراحی یک فضا اقدام می کند. در حالی که این شغل ممکن است به سادگی انتخاب رنگ و قرار دادن مبلمان در آنجا به نظر برسد، اما بسیار بیشتر از آن است. در طراحی داخلی توسعه مفهومی از نخستین پایه های کار است.

هر گاه و در طی یک ثانیه تصمیم بگیرید می توانید با استفاده از تجارب کارشناسان دکوراسیون داخلی یک اتاق زیبا و با دکوراسیون مدرن داشته باشید. عامل مهم در استفاده از کناف طراحی دیوارها و سقف ها است.کناف طیف گسترده ای از پوشش های سطحی صفحات گچی و تخته های الیاف گچ را ارائه می دهد.

از جمله آنها با روکش چوب واقعی، چاپ دکور، چاپ دیجیتال یا رنگ است. با این حال، این محصولات با تأکید ویژه ای بر حفاظت از آتش و صوت تولید می شوند. بر اساس سالها تخصص ما در زمینه تولید تخته های الیاف گچ با چگالی بالا و در نتیجه بسیار مقاوم، به معنای ایده های پیشگام و خلاقانه ای برای افزایش کاربرد محصولات کناف در دکوراسیون داخلی است.

محصولات شهام دیزاین خود را در هر کجا که به تداوم بصری و امنیت سیستم نیاز باشد، ثابت می کنند. به عنوان مثال در ساختمانها و اماکن عمومی، در بخش بهداشت، فروشگاه ها، آموزشگاه ها، هتل ها یا صنعت غذا. ما کیفیت طراحی را به عنوان فرایندی که با ایجاد دکوراسیون داخلی خود به طور فعال شکل می دهیم درک می کنیم.

شما می‌توانید یک طراح داخلی را استخدام کنید تا شما را در تغییر شکل منزل یا محل کارتان یاری کند و همچنین حداکثر میزان استفاده از فضایی که دارید را به دست آورید. در عین حال باید به این نکته توجه داشت که طراحی هیچ گونه خطرات امنیتی برای محیط پروژه ایجاد نکند.

هنر ترکیب در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی به عنوان یک هنر ترکیبی تلقی می‌شود، زیرا به طراحانی نیاز دارد تا قطعات مختلف را گرد هم آورد تا ظاهری شیک را شکل دهند. اغلب روزها طول می‌کشد تا یک دکوراسیون داخلی تکمیل شود، چرا که در بسیاری از موارد جزییات فراوانی در این کار وجود دارد.

طراحی داخلی آن چیزی است که بسیاری تمایل دارند آن را به یک حرفه تبدیل کنند، دقیقا همان چیزی که شما به دنبالش هستید. اکثر طراحان داخلی با تبدیل شدن از دستیار به یک طراح حرفه ای، به صورت مستقل شروع به فعالیت در این کسب ‌وکار می‌کنند.

بسیاری از مردم از عبارت “طراحی داخلی” و “دکوراسیون داخلی ” به جای یکدیگر استفاده می‌کنند، اما این حرفه‌ها در موارد بسیاری متفاوت هستند. طراحی داخلی هنر و علم درک رفتار مردم برای ایجاد فضاهای کاری در داخل یک ساختمان است. تزیین، مبله کردن یا آراستن فضایی با وسایل و متریال های شیک یا زیبا است.

به طور خلاصه، طراحان داخلی ممکن است کار تزیینات نیز انجام دهند، اما دکوراتور ها طراحی نمی‌کنند.شهام دیزاین سال هاست در زمینه دکوراسیون داخلی و به عنوان عاملیت کناف و نمایندگی کناف ایران در کشور فعال بوده و با استفاده از کارشناسان و طراحان مجرب بهترین خدمات حوزه دکوراسیون را به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.

طراحی در دکوراسیون داخلی

طراح داخلی راه‌حل‌های فنی و خلاقانه ای را در یک سازه بکار می‌گیرد که کاربردی، جذاب و مفید برای کیفیت زندگی و فرهنگ ساکنان است. طراحی و هماهنگی دکوراسیون داخلی با پوسته ساختمان و تایید موقعیت فیزیکی و بافت اجتماعی پروژه.قطعا باید هماهنگی داشته باشد. طراحی باید به مقررات و الزامات قانونی پایبند بوده و اصول پایداری محیط‌ زیست را نیز مورد تشویق قرار دهد.

فرآیند طراحی داخلی شامل یک روش نظام ‌مند و هماهنگ از جمله مجموعه تحقیق، تحلیل و ادغام دانش در فرآیند خلاق، برای ارضای نیازها و منابع مشتری است. در این میان به ندرت طراحی و دکوراسیون داخلی با تزیین اشتباه گرفته می‌شود. یک تصور غلط که با تعدادی از تعصبات و سوتفاهم‌ها پر می‌شود. انتخاب پوشش و رنگ‌ها در حقیقت یک جنبه مهم از طراحی داخلی است. اما این تنها مشخصه آن نیست.

بلکه ویژگی های دیگری نیز در این میان مطرح است. اول، درک رفتارها و تمایلات کاربر برای ایجاد فضای خوشایند و زیبا ضروری است. سازماندهی و نوع حرکت نقطه شروعی است که می‌تواند از طریق دستکاری اولیه چیدمان به دست آید. این تقسیم فضا را می توان نه تنها از طریق دیوارها، بلکه از طریق مبلمان و اشیا نیز انجام داد.

در عین حال، طراحی داخلی باید به شرایط راحتی (چه گرمایی، نورپردازی یا آکوستیک)، و همچنین مهندسی برگشت پذیری، که بهترین ابعاد را تعیین می‌کند، توجه کند.

تمامی این موارد در کلیه خدمات دکوراسیون شهام دیزاین وجود دارد. اثاثیه و اشیا و در نهایت، ویژگی پوشش‌ها و مواد، بخش اصلی طراحی و دکوراسیون داخلی را تشکیل می‌دهد، اما اهمیت کمتری ندارد. این تماس نهایی، صورت پروژه را ساخته و چشم‌انداز طراح را به همراه خواسته‌ها و نیازهای کاربران ارسال می‌کند.

طرح کلی یک پروژه به طور خلاصه، بررسی و تجزیه و تحلیل موقعیت تجهیزات، مبلمان و اشیا، چه ثابت و چه متحرک، در فضایی که طراحی باید در آن صورت بپذیرد، می‌باشد. یک توزیع مناسب می‌تواند:
• بهبود فضای کار را سازماندهی کند
• مکان‌هایی برای دوام و قوام طرح ایجاد کند
• سلسله‌ مراتبب برای اجزا موجود در فضای کار تولید کند

به خصوص در برنامه‌های با معماری باز و حتی سنتی، جایی که طراح دارای آزادی بیشتری است، آن چیدمان های داخلی برای عملکرد مناسب پروژه ضروری هستند. برخی طراحان با کاهش مناطق وسیعی از فضای باز و استفاده از عناصر ساختاری، مبلمان و پانل‌های متحرک به منظور ایجاد یک چیدمان خوب، طراحی برنامه‌های سلسله مراتبی را به چالش کشیدند، البته طراح داخلی باید استانداردهای دسترسی‌پذیری، مسیرهای فرار در حوادث و حداقل ابعاد اتاق را مد نظر قرار دهد. در هر حال مقدار زیادی از ادبیات توصیف ابعاد مناسب برای هر نوع کاربری فضایی وجود دارد.

مشتریان گرامی، شما می توانید با استفاده از تجارب شهام دیزاین که عاملیت کناف و نمایندگی کناف ایران را در اختیار دارد و تاکنون بهترین تجارب را برای ابعاد مختلف از مکان ها از آشپزخانه‌های صنعتی گرفته تا سالن های کنفرانس به دست آورده‌است، جز بهترین ها باشید.

با این حال، با افزایش فزاینده شهرها، در خانه‌های کوچک شروع به نادیده گرفته شدن این حداقل استانداردها شد که نشان می‌دهند که قوانین می‌توانند به دقت شکسته شوند. ضروری‌ترین مورد برای درک این نکته این است که نیاز به فضا و کاربر آن به منظور پیشنهاد چیدمان های کاربردی و مناسب برای هر سناریوی متفاوت است.