انواع اتصالات برای اجرای کناف

اتصالات برای اجرای کناف

 

پیچ پانل | سازه گالوانیزه | شهام دیزاین : اتصالات برای اجرای کناف،برای نصب صفحات کناف به سقف و ثابت نگه داشتن آن ها ، از اتصالات مخصوصی استفاده می کنند. این اتصالات در واقع ، باعث مونتاژ قطعات در کنار هم می شود. این اتصالات که شامل پیچ ها و مهره ها می شوند ، انواع زیادی داشته که با توجه به کاربرد هر سقف ، مدل های گوناگونی را به کار می برند.

به عبارت دیگر ، هر پیچ و مهره ، برای یک سقف و سازه خاصی استفاده می شود. وجود اتصالات برای اجرای کناف به قدری مهم و حیاتی است ، که اگر فقط یکی از آن ها به خوبی در جای خود قرار نگیرد ، سازه دچار مشکل شده که خطراتی را نیز برای افراد به دنبال دارد.

انواع پیچ و بولت ‌ها در اجرای سقف کاذب کناف :

• پیچ TN (نوک تیز)

از این نوع پیچ ، معمولا برای متصل کردن صفحات گچی به سازه ، آن هم با ضخامت ۰/۷ میلی متری استفاده می شد. این ابزار ، در اندازه های مختلفی (۲۵ ، ۳۵ ، ۴۵ ، ۵۵ و ۷۰ میلی متری) ارائه داده می شوند. از اندازه های مختلف این نوع پیچ ، با توجه به ضخامت صفحات گچی استفاده می کنند.

• پیچ TB (سر مته دار)

از این نوع پیچ نیز ، برای اتصال صفحات گچی استفاده می شود ، با این تفاوت که ضخامت صفحات نباید از ۰/۷ میلی متر کمتر و از ۲/۲۵ میلی متر بیشتر باشد که در اندازه های ۲۵ ، ۳۵ و ۴۵ میلی متری ، ساخته و ارائه داده می شود.

حتما مطالعه کنید
۱۲ طرح جذاب برای میز آشپزخانه

• پیچ LN (نوک تیز)

برخلاف دو مورد بالا ، از این نوع ابزار ، برای اتصال صفحات فلزی با ضخامت ۰/۷ میلی متری استفاده می شود.

• پیچ LB (سر مته دار)

از این اتصالات نیز معمولا برای متصل کردن صفحات فلزی استفاده می شود. ضخامت صفحات نباید کمتر از ۰/۷ میلی متر و بیشتر از ۲/۲۵ میلی متر باشد‌.

• پیچ FN (نوک تیز)

در اتصال صفحات به سازه های خشک به کار می رود که ضخامت صفحات نیز ، نباید از ۰/۷ میلی متر بیشتر باشد. استفاده از این نوع پیچ باعث می شود که اتصال بین صفحات و لایه زیرین آن ، به خوبی انجام شود. این اتصالات در۳۵ و ۶۵ میلی متری طراحی و ارائه داده می شود.

• پیچ و رول پلاک

معمولا از آن برای اتصال استاد رانر ها (صفحات سیمانی الیاف دار) به سازه استفاده می‌شود. در این مواقع ، استفاده از اتصالات گالوانیزه (از جنس چدن یا روی) و رول پلاک ها پیشنهاد می شود که باید طول آن ها حداقل ۵۰ و عرض ۴ میلی متری باشد.

• بولت پروانه ای (جمع شونده)

از این متصل کننده ، برای نصب اجسامی مانند قفسه های کتاب خانه استفاده می شود. این اتصالات در اندازه های مختلف وجود دارند که از جنس های فلز و پلاستیک نیز ساخته می شوند. معمولا آن ها را برای دیوار های یک و چند لایه تولید می کنند. تحمل وزن اتصالات جمع شونده فلزی ، در دیوار های تک لایه ۳۰ و در دیوار های دو لایه ۵۰ کیلو گرم است. همین طور ، تحمل وزن اتصالات جمع شونده پلاستیکی ، در دیوار های یک لایه ۲۵ و در دیوار های دو لایه ۴۰ کیلو گرم است.

حتما مطالعه کنید
۱۰ رنگ مخصوص حمام

• قلاب ایکس

از این ابزار ، برای اجرای وسایلی مانند ساعت و تابلو روی دیوار استفاده می شود. نصب سریع و آسان ، یکی از مزیت های مهم آن ها است. این نوع قلاب در سه مدل تک میخ (ظرفیت باربری ۵ کیلو گرم) ، دو میخ (ظرفیت باربری ۱۰ کیلو گرم ) و سه میخ (ظرفیت باربری ۱۵ کیلو گرم) ارائه داده می شوند.

• میخ فولادی سقفی M6^35mm :

معمولا از این اتصالات ، برای اتصال کردن آویز به سازه بتنی استفاده می شود.

• بولت سقفی M6^60mm

این متصل کننده ، برای وصل کردن اویز های سیمی به سازه های بتنی ، ساخته شده است.

• بولت فنری پانل با قلاب M4^50mm

از این ابزار ، برای متصل کردن سقف کاذب کناف به سازه اصلی سقف ، استفاده می شود.

• بولت فنری پانل با قلاب (مهار صلیبی) M5^75mm

به طور تقریبی ، کارکرد این بولت مانند اتصالات جمع شوند است که در انواع و اندازه های مختلفی تولید و ارائه داده می شوند. از نظر ساختاری به دو دسته فنری و ثقلی تقسیم بندی می شوند. توان باربری این ابزار با قطر m5 برابر است با ۴۰ کیلو گرم و توان باربری آن با قطر m6 نیز ، برابر است با ۵۰ کیلو گرم.

• اتصالات رول پلاک حلزونی فلزی

به طور کلی در دو دسته فلزی و پلاستیکی در بازار وجود دارند که توان باربری آن ها در دیوار های یک لایه پانل ۸ کیلو گرم و دیوار های دو لایه پانل نیز ۱۱ کیلو گرم است. اتصالات حلزونی شکل ، کاربرد های زیادی از جمله نصب قرنیز های چوبی و پلیمری به کناف و نصب قفسه های نسبتا کوچک به دیوار اشاره کرد. البته باید دقت داشته باشید که این نوع اتصالات ، برای اجرای بار های دینامیکی و سطح های کاشی کاری شده گزینه خوبی نیست.

حتما مطالعه کنید
آشنایی با دیـوارپوش آکوستیک

• اتصال (KM10) برای اجرای کناف

در اجرا و نصب روشویی ها از این اتصالات استفاده می شود که تا ۱۸۰ کیلو گرم نیز ، توان باربری دارند.

• ترموفیکس

برای نصب قطعات عایق به سازه ، از این اتصالات استفاده می شود.

برای اینکه بتوان ساخت یک سازه را به اتمام رساند ، قاعدتا باید ابزار و وسایلی را به هم متصل کرد. برای متصل کردن این ابزار ، نیاز به اتصالات مخصوصی دارید که بدون کمک آن ها نمی توان ساخت سازه را تمام کرد. اتصالات به کار رفته در اجرای کناف ، انواع مختلفی دارند که در بالا به انواع و کاربرد آن ها اشاره شد.

اگر قصد دارید که نصب و اجرای سقف کاذب کناف را در خانه خود شروع کنید و به یک تیم حرفه ای جهت ارائه بهترین و ایمن ترین کار را دارید ، ما به شما شرکت شهام دیزاین ، با سابقه ای درخشان در زمینه اجرای کناف را معرفی می کنیم.

پیشنهاد ما به شما

نور پردازی دكوراسیون داخلی

نكات مهم در نور پردازی دكوراسیون داخلی

خانه ، محل آسایش و راحتی است ، وقتی خسته از كار روزانه به منزل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با مدیریت