انواع اتصالات برای اجرای کناف

اتصالات برای اجرای کناف

 

پیچ پانل | سازه گالوانیزه | شهام دیزاین : اتصالات برای اجرای کناف،برای نصب صفحات کناف به سقف و ثابت نگه داشتن آن ها ، از اتصالات مخصوصی استفاده می کنند. این اتصالات در واقع ، باعث مونتاژ قطعات در کنار هم می شود. این اتصالات که شامل پیچ ها و مهره ها می شوند ، انواع زیادی داشته که با توجه به کاربرد هر سقف ، مدل های گوناگونی را به کار می برند.

به عبارت دیگر ، هر پیچ و مهره ، برای یک سقف و سازه خاصی استفاده می شود. وجود اتصالات برای اجرای کناف به قدری مهم و حیاتی است ، که اگر فقط یکی از آن ها به خوبی در جای خود قرار نگیرد ، سازه دچار مشکل شده که خطراتی را نیز برای افراد به دنبال دارد.

انواع پیچ و بولت ‌ها در اجرای سقف کاذب کناف :

• پیچ TN (نوک تیز)

از این نوع پیچ ، معمولا برای متصل کردن صفحات گچی به سازه ، آن هم با ضخامت ۰/۷ میلی متری استفاده می شد. این ابزار ، در اندازه های مختلفی (۲۵ ، ۳۵ ، ۴۵ ، ۵۵ و ۷۰ میلی متری) ارائه داده می شوند. از اندازه های مختلف این نوع پیچ ، با توجه به ضخامت صفحات گچی استفاده می کنند.

• پیچ TB (سر مته دار)

از این نوع پیچ نیز ، برای اتصال صفحات گچی استفاده می شود ، با این تفاوت که ضخامت صفحات نباید از ۰/۷ میلی متر کمتر و از ۲/۲۵ میلی متر بیشتر باشد که در اندازه های ۲۵ ، ۳۵ و ۴۵ میلی متری ، ساخته و ارائه داده می شود.

حتما مطالعه کنید
هنگام خرید پرده برای خانه به چه نکاتی توجه کنیم

• پیچ LN (نوک تیز)

برخلاف دو مورد بالا ، از این نوع ابزار ، برای اتصال صفحات فلزی با ضخامت ۰/۷ میلی متری استفاده می شود.

• پیچ LB (سر مته دار)

از این اتصالات نیز معمولا برای متصل کردن صفحات فلزی استفاده می شود. ضخامت صفحات نباید کمتر از ۰/۷ میلی متر و بیشتر از ۲/۲۵ میلی متر باشد‌.

• پیچ FN (نوک تیز)

در اتصال صفحات به سازه های خشک به کار می رود که ضخامت صفحات نیز ، نباید از ۰/۷ میلی متر بیشتر باشد. استفاده از این نوع پیچ باعث می شود که اتصال بین صفحات و لایه زیرین آن ، به خوبی انجام شود. این اتصالات در۳۵ و ۶۵ میلی متری طراحی و ارائه داده می شود.

• پیچ و رول پلاک

معمولا از آن برای اتصال استاد رانر ها (صفحات سیمانی الیاف دار) به سازه استفاده می‌شود. در این مواقع ، استفاده از اتصالات گالوانیزه (از جنس چدن یا روی) و رول پلاک ها پیشنهاد می شود که باید طول آن ها حداقل ۵۰ و عرض ۴ میلی متری باشد.

• بولت پروانه ای (جمع شونده)

از این متصل کننده ، برای نصب اجسامی مانند قفسه های کتاب خانه استفاده می شود. این اتصالات در اندازه های مختلف وجود دارند که از جنس های فلز و پلاستیک نیز ساخته می شوند. معمولا آن ها را برای دیوار های یک و چند لایه تولید می کنند. تحمل وزن اتصالات جمع شونده فلزی ، در دیوار های تک لایه ۳۰ و در دیوار های دو لایه ۵۰ کیلو گرم است. همین طور ، تحمل وزن اتصالات جمع شونده پلاستیکی ، در دیوار های یک لایه ۲۵ و در دیوار های دو لایه ۴۰ کیلو گرم است.

حتما مطالعه کنید
هر آنچه باید درباره آشپزخانه دو رنگ بدانید

• قلاب ایکس

از این ابزار ، برای اجرای وسایلی مانند ساعت و تابلو روی دیوار استفاده می شود. نصب سریع و آسان ، یکی از مزیت های مهم آن ها است. این نوع قلاب در سه مدل تک میخ (ظرفیت باربری ۵ کیلو گرم) ، دو میخ (ظرفیت باربری ۱۰ کیلو گرم ) و سه میخ (ظرفیت باربری ۱۵ کیلو گرم) ارائه داده می شوند.

• میخ فولادی سقفی M6^35mm :

معمولا از این اتصالات ، برای اتصال کردن آویز به سازه بتنی استفاده می شود.

• بولت سقفی M6^60mm

این متصل کننده ، برای وصل کردن اویز های سیمی به سازه های بتنی ، ساخته شده است.

• بولت فنری پانل با قلاب M4^50mm

از این ابزار ، برای متصل کردن سقف کاذب کناف به سازه اصلی سقف ، استفاده می شود.

• بولت فنری پانل با قلاب (مهار صلیبی) M5^75mm

به طور تقریبی ، کارکرد این بولت مانند اتصالات جمع شوند است که در انواع و اندازه های مختلفی تولید و ارائه داده می شوند. از نظر ساختاری به دو دسته فنری و ثقلی تقسیم بندی می شوند. توان باربری این ابزار با قطر m5 برابر است با ۴۰ کیلو گرم و توان باربری آن با قطر m6 نیز ، برابر است با ۵۰ کیلو گرم.

• اتصالات رول پلاک حلزونی فلزی

به طور کلی در دو دسته فلزی و پلاستیکی در بازار وجود دارند که توان باربری آن ها در دیوار های یک لایه پانل ۸ کیلو گرم و دیوار های دو لایه پانل نیز ۱۱ کیلو گرم است. اتصالات حلزونی شکل ، کاربرد های زیادی از جمله نصب قرنیز های چوبی و پلیمری به کناف و نصب قفسه های نسبتا کوچک به دیوار اشاره کرد. البته باید دقت داشته باشید که این نوع اتصالات ، برای اجرای بار های دینامیکی و سطح های کاشی کاری شده گزینه خوبی نیست.

حتما مطالعه کنید
كفپوش اپوكسی چیست?

• اتصال (KM10) برای اجرای کناف

در اجرا و نصب روشویی ها از این اتصالات استفاده می شود که تا ۱۸۰ کیلو گرم نیز ، توان باربری دارند.

• ترموفیکس

برای نصب قطعات عایق به سازه ، از این اتصالات استفاده می شود.

برای اینکه بتوان ساخت یک سازه را به اتمام رساند ، قاعدتا باید ابزار و وسایلی را به هم متصل کرد. برای متصل کردن این ابزار ، نیاز به اتصالات مخصوصی دارید که بدون کمک آن ها نمی توان ساخت سازه را تمام کرد. اتصالات به کار رفته در اجرای کناف ، انواع مختلفی دارند که در بالا به انواع و کاربرد آن ها اشاره شد.

اگر قصد دارید که نصب و اجرای سقف کاذب کناف را در خانه خود شروع کنید و به یک تیم حرفه ای جهت ارائه بهترین و ایمن ترین کار را دارید ، ما به شما شرکت شهام دیزاین ، با سابقه ای درخشان در زمینه اجرای کناف را معرفی می کنیم.

پیشنهاد ما به شما

پارکت یا موکت

پارکت یا موکت

شما برای کفپوش منزل خود پارکت را انتخاب می کنید یا موکت؟ انتخاب بین پارکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با مدیریت