پارکت لمینت یا (Laminate parquet) عمدتاً به عنوان یک نوع کفپوش اقتصادی،همچنان جایگاه خود را به عنوان کفپوش ارزان قیمت و کاربردی حفظ می کنند.پارکت های لمینت همیشه بهتر از دیگر کفپوش ها به نظر می رسند، عملکرد بهتری دارند و با نصب آنها در زیر پا احساس بهتری خواهید داشت. همه این محبوبیت ها درست است اما شاید بسیاری از افراد نمی دانند که کفپوش لمینت چیست؟

پارکت های لمینت در اصل نوعی از کفپوش ترکیبی است که از لایه ای از چوب و دو لایه دیگر که یکی لایه ای سایشی و شفاف است و دیگری لایه ای نازک تر از یک تصویر است، تشکیل شده است.لایه رویی پارکت لمینت چون الهام گرفته از تصاویر چوب طبیعی است بسیار دلنشین و گرم است.این نوع کفپوش به دلیل ویژگی‌های خاص خود، محبوبیت زیادی در طی سال‌ها به دست آورده است.برخلاف پارکت های سنتی پارکت لمینت با استفاده از سیستم قفلی قابل نصب است و نیازی به چسباندن ندارد.

پارکت لمینت به عنوان یک گزینه محبوب برای کف پوش دفاتر، فضاهای تجاری ، مسکونی و مکان‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نصب پارکت لمینت یکی از پرهزینه‌ترین بهسازی‌های خانه به شمار می‌رود. با توجه به تنوع گسترده‌ی انواع پارکت، انتخاب مناسب‌ترین نوع بستگی به سلیقه، بودجه و کاربری فضا دارد.

پارکت‌ها از نظر مقاومت در برابر فرسودگی ناشی از رفت‌وآمد، نور خورشید و رطوبت با هم متفاوت هستند. بنابراین با توجه به محل استفاده باید نوع مناسب را انتخاب کرد.

رایج‌ترین انواع پارکت عبارتند از: پارکت لمینت، پارکت چوبی، پارکت اپوکسی و پارکت وینیل. پارکت لمینت از ارزان‌ترین و متداول‌ترین انواع است که مقاومت خوبی دارد. پارکت چوبی گران‌قیمت و بادوام است. پارکت اپوکسی زیبا و یک‌دست به نظر می‌رسد اما نسبتاً شکننده است.

انتخاب پارکت مناسب نیاز به دقت و تحقیق کافی دارد. خرید آنلاین از فروشگاه‌های معتبر نیز گزینه‌ی مناسبی برای دسترسی به تنوع بیشتر و قیمت مناسب‌تر است.

قیمت خرید پارکت لمینت در تهران سال 1403

فهرست مطالب