نحوه تمیز کردن سقــف کــاذب

نحوه تمیز کردن سقــف کــاذب

در تمیز کردن سقف کاذب، باید به نکات زیادی توجه کرد. سقف کاذب با توجه به اینکه از چه نوعی است، باید با روش خاصی تمیز شود. نحوه تمیز کردن سقف کاذب، در طول عمر و نگهداری آن بسیار تأثیرگذار است. سقف کاذب باید با رعایت اصول خاصی تمیز شود تا از کیفیت و زیبایی آن کاسته نشود.

سقف های کاذب فلزی یا روکش دار، باید با استفاده از پارچه های مرطوب و مواد شوینده پاک شوند. برای تمیز کردن و گردگیری سقف کاذب، بهتر است که وسایل خانه را بپوشانید تا دیگر گرد و غبار بر روی آن ها نریزد. اگر نیاز به تمیزی منزل هم هست، نیازی به این کار نخواهد بود. می توان گفت بهترین روش برای تمیز کردن صفحه کاذب استفاده از گردگیر است. همچنین می توان از پارچه های مناسب هم برای این کار استفاده کرد. نحوه تمیز کردن سقف کاذب در انواع مختلف آن، با استفاده از لوازم خاصی صورت می گیرد. سقف های چوبی، فلزی، فایبر از انواع سقف های کاذب هستند. شوینده های مناسب سطوح خاص انتخاب مناسبی برای تمیز کردن برخی از سقف های کاذب است اما در این موارد هم نمی توان از شوینده ها استفاده کرد.

 

نحوه تمیز کردن سقف کاذب

در صورتی که سقف کاذب مورد نظر از الیاف ظریف ساخته شده باشد، بهتر است که از اسفنج ساده برای تمیز کردن آن استفاده شود. یک پارچه یا اسفنج هم می تواند گزینه مناسبی باشد. نکته مهم در تمیز کردن سقف کاذب این است که باید بعد از شستشو توسط شوینده‌های مخصوص آن را به خوبی خشک کرد. قابل ذکر است که نحوه تمیز کردن سقف کاذب تاثیر زیادی بر روی طول عمر آن دارد. علاوه براین، برای رفع گرد و خاک موجود بر روی سقف کاذب بهتر است که از دستمال یا جاروبرقی استفاده شود. در این میان اگر لکه های خاصی بر روی سقف کاذب ایجاد شده است، باید از شوینده مخصوص دیوار استفاده کرد. سقف فایبر به صورت کلی از مواد معدنی ساخته شده است و این موضوع سبب حساسیت بیشتر آن می‌شود. در این شرایط باید با دقت بسیار زیادی سقف را تمیز کرد.

نحوه تمیز کردن سقـف کــاذب طراحی شده و تزئینی

تمیز کردن این سقف تنها با استفاده از دستمال مرطوب امکان پذیر است و نمی توان از شوینده ها برای آن استفاده کرد. سقف کاذب هم مانند سقف واقعی، نیاز به رنگ کردن و تعمیر دارد؛ بنابراین در صورتی که رنگ سقف کدر شده بهتر است که آن را رنگ کنید. این نوع سقف حساسیت بسیار کمتری دارند و با رعایت نظافت می توان عمر آن را طور قابل ملاحظه ای افزایش داد.

 

در تمیز کردن این نوع سقف کاذب، بهتر است که ابتدا گردگیری صورت بگیرد و بعد از آن با استفاده از اسفنج نرم و مرطوب نسبت به برطرف کردن لکه های موجود بر روی آن اقدام کرد. به هیچ عنوان نباید از لوازمی که آسیب زیادی را به سقف و ساختار آن وارد می کنند، استفاده کرد. نکته مهم در نحوه تمیز کردن سقف کاذب، نیاز به مراقبت بیشتر است. عدم توجه به این موضوع، خسارات زیادی را به همراه دارد.

نحوه تمیز کردن سقف کاذب طراحی شده و تزئینی

اهمیت نظافت ســقف کـاذب

سقف کاذب هم مانند سایر بخش های منزل، نیاز به تعمیر و البته نظافت دارد. در صورتی که به صورت مداوم نظافت صورت بگیرد، عمر سقف کاذب بسیار بیشتر شده و در نتیجه هزینه های مضاعفی برای شما به وجود نخواهد آمد. در بسیاری از موارد تمیز کردن نامناسب سقف کاذب چوبی منجر به خراب شدن آن شده است؛ بنابراین برای تمیز کردن این نوع سقف بهتر است که صرفاً از دستمال مرطوب استفاده شود. قابل ذکر است که شستشوی سقف کاذب با آب به هیچ عنوان نباید صورت بگیرد زیرا آب آسیب جدی به ساختار آن وارد می کند. برای افزایش طول عمر سقف کاذب، بهتر است که از جاروبرقی برای گردگیری استفاده شود.

 

اهمیت نظافت سقف کاذب

 

نحوه تمیز کردن سقف کاذب، با توجه به نوع آن کمی متفاوت از یکدیگر است. سقف کاذب فلزی بسیار مقاوم تر از سقف های دیگر است و به همین دلیل می توان از شوینده های بیشتری برای تمیز کردن آن استفاده کرد. از طرفی سقف گچ نسبت به سایر مدل ها، زودتر آلودگی ها را به خود جذب می کند. استفاده از اسپری پاک کننده سقف به همراه اسفنج مخصوص، برای تمیز کردن سقف کاذب بسیار مناسب است. پاک کننده های قوی، آسیب های جدی به سقف وارد می کنند و به همین دلیل باید در انتخاب آن ها دقت کرد.

نحوه تمیز کردن سقـف کــاذب کنار و رابرتس

این سقف های کاذب نباید در معرض آب قرار بگیرند و به همین دلیل تمیز کردن آنها به دقت بیشتری نیازمند است. استفاده از آب برای تمیز کردن سقف گچی موجب کاهش کیفیت قابل مشاهده آن می شود. بهترین گزینه برای تمیز کردن آن ها، استفاده از جارو برقی است. با توجه به اینکه زیبایی در سقف کاذب بسیار حائز اهمیت است، با استفاده نامناسب از وسایل شوینده، آسیب های جدی به آن وارد می شود. برای تمیز کردن سقف، حتما از ماسک استفاده کنید. ممکن است که آلودگی هایی مثل چربی و گرد و خاک بر روی سقف گچی ایجاد شوند، برای تمیز کردن آن ها در وهله اول باید از جارو برقی و دستمال مرطوب استفاده کرد‌.

 

 البته همانطور که گفته شد، برخورد آب با گچ، کیفیت آن را بسیار کاهش می دهد. در توضیح نحوه تمیز کردن سقف کاذب، باید علاوه بر روش های تمیز کردن آن، به مراقبت های آن هم پرداخته شود. با توجه به اینکه سقف های کاذب زیبا، امروزه در انواع مختلفی برای ساختمان ها نصب می شوند و به خوبی جای خود را در بین مصالح ساختمانی باز کرده اند، اهمیت به نظافت آن هم باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

تمییز کردن انواع سقف کاذب

نتیجه گیری

سقف کاذب کاربردهای زیادی در ساختمان سازی دارد و به همین دلیل، باید به نظافت آن توجه کرد. از این رو نحوه تمیز کردن سقف کاذب، با رعایت نکات مهمی مثل استفاده از شوینده های مناسب، اسفنج و پارچه تمیز. در صورت تمیز نکردن سقف های کاذب بعد از مدت طولانی، به شدت زیبایی آن ها کاهش پیدا می کند؛ بنابراین باید بیشتر از قبل و با ظرافت بیشتری نسبت به تمیز کردن سقف کاذب اقدام کرد.

پیشنهاد ما به شما

نکاتی برای طراحی سقف سالن پذیرایی با استفاده از کناف

طرح کناف سالن

طرح کناف سالن هنگامی که وارد یک خانه می شوید ، اولین مکانی که برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس با مدیریت