انواع سقــف کــاذب برای ویلا

انواع سقــف کــاذب برای ویلا

سقف کاذب در زیر دال سقف بر روی تکیه گاه های معلق ارائه شده است. سقف کاذب معمولاً برای کنترل دما، نصب چراغ ها یا پنهان کردن کابل های برق و سقف زشت یا بسیار بلند ارائه می شود. انواع سقف کاذب برای ویلا نمونه ای از ساختمان و معماری مدرن را به نمایش می گذراند.

سقف های کاذب را می توان بر اساس مصارف، مصالح استفاده شده و ظاهر و دید به انواع مختلفی تقسیم کرد. طبقه بندی عمده انواع سقف کاذب بر اساس مواد مورد استفاده، به طور خلاصه به صورت زیر است. فییر، چوب، شیشه و فلز از مواد اصلی سازنده سقف های کاذب هستند.

 

سقف گچی یکی از انواع سقف کاذب برای ویلا است که سبک وزن، عایق صدا، مقاوم در برابر آتش و عایق حرارتی است. سقف کاذب گچی به شکل تخته های مربعی است که با کمک چارچوب آویزان شده اند. کارهای تکمیلی روی این تخته ها مانند رنگ، کاغذ دیواری و بافت، جلوه خوبی به سقف می دهند.

 

انواع سقــف کــاذب برای ویلا

گچ پاریس که به آن pop هم گفته می شود به عنوان سقف کاذب مناسب برای ویلا شناخته می شود. گچ سقف پاریس بیشترین کاربرد را در ساخت سقف کاذب دارد. POP زمانی به دست می آید که گچ تا حدی گرم می شود. این سقف زیبایی و کاربرد زیادی دارد. گچ سقف کاذب پاریس جذاب است، تقریباً تعمیر و نگهداری نمی شود و طول عمر بالایی دارد. آنها عایق بسیار عالی هستند. این نوع سقف کاذب نه تنها اعضای زشت سازه و مجاری تهویه را پنهان می کند بلکه سقف را کاملا صاف نشان می دهد. سقف کاذب برای ویلا باید مقاومت بالایی داشته باشد و از این رو می توان گچ پاریس را هم به عنوان گزینه مناسبی برای ویلا معرفی کرد.

 

سقــف کـــاذب فیبر و چوبی

 سقف کاذب فیبر به دلیل هزینه کم و نصب شرقی تقاضای زیادی برای ساخت سقف کاذب دارد. موادی که برای تولید پانل های سقفی از جنس فیبر استفاده می شود، ساخته شده از مواد معدنی مصنوعی و طبیعی است. از آنجا که این ها ساخته دست بشر هستند، اشکال و اندازه های مختلفی دارند. سقف کاذب فیبرو سقف کاذب چوبی به دلیل بافت و طرح طبیعی مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه از این نوع سقف کاذب بسیار استفاده می شود زیرا جلوه دلپذیری به ویلا می‌بخشد. سقف کاذب چوبی پرهزینه است، در مراکز خرید و بیمارستانها استفاده نمی شود اما می تواند در ساختمان های مسکونی و ویلا نصب شود.

سقف کاذب چوبی یکی از انواع سقف کاذب برای ویلا است که زیبایی منحصربفردی را به آن می بخشد. می توان این سقف کاذب را با مواد مختلف تزئین رنگ آمیزی کرد تا ظاهر مناسب را به دست آورد. سقف کاذب چوبی معایب بسیاری دارد که عمده آنها عبارتند از حمله ترمیت و پیچ خوردگی که ممکن است برای سقف کاذب اتفاق بیفتد. در این صورت اتاق باید از نظر حرارتی کنترل شود. سقف کاذب چوبی هم زیبایی منحصربفردی را به ویلا می بخشد اما نقاط ضعف زیادی هم دارد.

 

انواع سقف کاذب

سقــف کــاذب شیشه ای و فلزی

سقف کاذب شیشه ای یکی از انواع سقف کاذب برای ویلا است. این یک ماده غیر کریستالی با خاصیت شکنندگی و شفافیت است اما می توان آن را تغییر داد تا با استفاده از برخی مواد افزودنی، شکننده و غیر شفاف شود. از آنجا که شیشه عایق خوبی برای گرما است می توان از آن برای سقف کاذب ویلا استفاده کرد. این نوع سقف کاذب، ظاهر و زیبایی ویلا را بهبود می بخشد. از آنجا که فلز یک ماده سخت و با دوام است، از آن در سقف کاذب بسیار استفاده می شود.

هنگامی که سطح فلز صیقل داده می شود، سطح براق ایجاد می کند که برای چشم ها مفید است. فلزات مورد استفاده در این دستگاه آهن گالوانیزه و آلومینیوم است. هزینه این سقف کم است زیرا نصب و دسترسی به آن ها آسان است. اعضای پنهان ساختار به راحتی قابل دسترس هستند زیرا پانل ها به راحتی قابل جدا شدن و اتصال مجدد هستند. استفاده از فلز در سقف کاذب موجب کاهش هزینه می شود زیرا نصب، تعمیر و نگهداری آن هزینه زیادی ندارد.

چرم مصنوعی از انواع سقــف کــاذب برای ویلا

همانطور که از نام آن پیداست، مصالح به کار رفته در این نوع سقف ها چرم یا پارچه است. از آنجا که هر دو مصالح مورد استفاده بشر هستند، می توانند هر شکل و طرحی داشته باشند که نمای زیبایی ساختمان داخلی را بهبود بخشد. از آنجا که بر روی اين سقف گرد و غبار جمع می شود و توانایی انتقال نور کم است، نمی تونا آن را بهترین انتخاب برای سقف کاذب ویلا معرفی کرد. سقف کاذب چرم مصنوعی یا پارچه ای، سقف کاذب سطح همگن و صافی را ایجاد می کند. این سقف همانطور که محفظه ایجاد می کند، از آتش هم محافظت می کند. همه قسمت های ناخوشایند را مخفی کرده و آن را از چشم بیننده پنهان می کند.

همچنین خطوط لوله و کابل های برق موجود در اتاق را مخفی می کند. انواع سقف کاذب برای ویلا، دارای ویژگی هاي خاصی هستند. با این سقف، همه مجاری تهویه مطبوع را می توان در زیر آن پنهان کرد. نصب سقف کاذب در مقایسه با سیستم های سقف سنتی آسان است و ارزان است. از معایب این سقف کاذب امکان بروز آفات در سقف است. آنها می توانند به فضای بین راه رسیده و پرورش خود را شروع کنند که ممکن است مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. همچنین هنگام قرار دادن تزئینات یا آویزها در حالی که سقف کاذب در محل است، باید بیشتر مراقبت کرد. از استحکام و دوام، بایدها و نبایدهای مربوط به سقف ویلا باید مطلع بود. در نهایت، سقف کاذب، ارتفاع سقف را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. اگر سقف ارتفاع مناسبی ندارد، بهتر است که سقف کاذب نصب نشود.

 

سقف کاذب متنوع برای ویلا

نتیجه گیری

سقف کاذب برای ویلا هم مانند ساختمان و سازه های دیگر باید با رعایت اصول و در نظر گرفتن شرایط، صورت بگیرد. انواع سقف کاذب برای ویلا، تحت شرایط خاصی قابل استفاده هستند و بهتر است که برای نصب آن ها ابتدا شرایط ویلا و موقعیت بررسی شوند.

برای کسب مشاوره در این زمینه با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد ما به شما

نکاتی برای طراحی سقف سالن پذیرایی با استفاده از کناف

طرح کناف سالن

طرح کناف سالن هنگامی که وارد یک خانه می شوید ، اولین مکانی که برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس با مدیریت