دیوار کناف و هزینه اجرای دیوار کناف

دیوار کناف چیست؟

در حالت کلی دیوار کناف به مجموعه ای از صفحات سیمانی یا روکشدار گچی با متریال ها و ابزارهای فلزی گفته می شود که در ترکیب با هم بهترین سازه ها را در صنعت ساختمانی پدید می آورد.

دیوار کناف یا ساختارهای کنافی، از جنس مواد ساختمانی مانند کناف (سیمان و گچ) ساخته می‌شوند و به عنوان یک جایگزین زیبا و کاربردی برای دیوارهای سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ساختارها به دلیل خواصی مانند سبکی، انعطاف‌پذیری و زیبایی طراحی، در طراحی داخلی و خارجی ساختمان‌ها بسیار محبوب شده‌اند.

از دیوار کناف می‌توان در مکان‌های مختلفی از جمله منازل، آپارتمان‌ها، دفاتر، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و حتی فضاهای صنعتی و تجاری استفاده کرد.

سازه هایی از قبیل: دیوارهای پوششی –سقف کاذب  – دیوارهای جداکننده سقف های کاذب یکپارچه – سیستم عایق بندی ساختمان در برابر حریق

صنعت ساختمان سازی در سال های گذشته در زمان طراحی و معماری سقف ها از شیوه ها و مصالح سنتی استفاده می کرد. اما امروزه و طی این سال های اخیر به لطف پیشرفت های چشمگیری که روز به روز در عرصه تکنولوژی و دانش بشری دیده می شود، در صنعت ساخت و ساز هم مصالح نوین بسیاری جایگزین مصالح قدیمی شده اند.

از نمونه های بارز آن می توان به ابزارهای ساخت و ساز خشک اشاره کرد که بکارگیری آن در صنعت ساختمان سازی ایران روز به روز در حال توسعه است. چنین مسئله ای موجب شده تا امروزه امورات مربوط به ساخت و ساز و دکوراسیون های داخلی ایمن تر، زیباتر و در نهایت مدرن تر انجام شود.

دیوار کناف یکی از همین متریال های ساختمانی مدرن و ایمن است که مدل ها و طرح های متنوع آن در ساخت و ساز و طراحی داخلی ساختمان های مختلف استفاده می شود.همچنین از کناف به عنوان دکوراسیون جدید برای سقف به عنوان کناف سقف استفاده میشود و هر روز بر طرفداران آن افزوده میشود.

دیوار کناف