سقف کاذب

 

شرکت شهامی با داشتن کارشناسان و متخصصان کارآمد در تمای نقاط کشور بهترین خدمات را ارائه می دهد.

به عنوان کارشناس در زمینه سقف کاذب شهرت ما بر کیفیت کار ما و محصولاتی است که ما نصب می کنیم.

 

یک سقف معلق چیست؟

سقف کاذب به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین انتخاب ها در میان صاحبان خانه در مورد بازسازی یا ساخت خانه های خود می باشد.

سقف معلق باعنوان سقف کاذب و سقف آویز شناخته می شود، یک روش ساده و در عین حال جذاب برای دادن یک نمای جدید به خانه است. در اصل، این شامل تعلیق شبکه کاشی از سقف اصلی هر اتاق  می باشد، با مدیریت فضای خالی ما بین سقف معلق و سقف اصلی می توانید از ترکیب چندین طرح استفاده نمایید.

این سقف این اجازه را به شما می دهد تا فضای کافی برای مقاصد مختلف مانند روشنایی، بلندگو، تهویه مطبوع، و دوربین های امنیتی را داشته باشید. علاوه بر این، از آنجا که بین سقف معلق و سقف اصلی یک فضای خالی در دسترس است هیچ سیم یا کابل در سراسر محل وجود نداشته و باعث ایجاد آشفتگی یا ایجاد خطر بالقوه نمی شود بلکه تمام کابل ها به دور از چشم و بالای سقف معلق پنهان می شود. از مزایای دیگری که سقف معلق دارد می توان به کاهش نویز و حفظ گرما اشاره کرد.

نتیجه نهایی این است که سقف کاذب به یک روش موثر برای ارتقاء دکوراسیون یک اتاق تبدیل شده است. مزایای متعدد آن را به یک گزینه قابل قبول برای اضافه کردن ارزش به خانهو یا تغییر ماهیت فضا تبدیل کرده است. در حال حاضر در تعداد زیادی از خانه ها و دفاتر در سراسر جهان سقف های کاذب به چشم میخورد اگر به فکر استفاده از سقف کاذب هستیدد، با در دسترس بودن طیف گسترده ای از این کاشی ها، شما به راحتی می توانید با مشاوره گرفتن از متخصصان شرکت شهامی و انتخاب صحیح متریال به هدف مورد نیاز خود برسید.

تاریخچه

ژاپن اولین کشوری بود که این نوع سقف را در قرن 14 معرفی کرد.

دلیل اصلی این مهم دادن جلوه ای جدید به اتاق ها بود، در انگلستان، این نوع سقف برای اولین بار در تئاتر Blackfriars در لندن معرفی شد این تئاتر در سال 1596 ساخته شد. هدف از نصب یک سقف معلق در این تئاتر، بهبود کیفیت صدا بود.

سقف های معلق که قبلا مورد استفاده قرار گرفته بودند، به اندازه سقف های معمول در عصر حاضر کاربردی نبوده اند. آنها متصل به هم ساخته شده بودند. بنابراین، گر در ناحیه بالای سقف مشکل وجود میداشت، باید آن را تنها با باز کردن قسمتی از سقف که قبلا تعیین شده بود برطرف میکردند. این فرایند با شروع از کاشی که در لبه سقف واقع شده بود آغاز می شد و پس از باز کردن کاشی در لبه، دیگر کاشی های بعدی به صورت یکنواخت برداشته می شدند تا به محل مورد نیاز بازرسی یا تعمیر بپردازند. در برخی موارد، یک کاشی خاص وجود داشت که به عنوان یک کاشی کلیدی شناخته می شد که برای شروع کار بازرسی و تعمیر استفاده می شد.

پس از انجام تعمیرات، تمام کاشی هایی که برای رسیدن به این محل برداشته شده بودند، مجددا نصب می شدند. به این ترتیب، این یک روند گرانقیمت و زمانبر بود که ثابت می کرد برای بهبود آن باید تلاش کرد.

دانیال آ. براون از Westlake برای برطرف کردن این ضعف در 8 سپتامبر 1958 راه حلی ارائه داد. بزرگترین نقطه ضعف این نوآوری که توسط دونالد آ. براون معرفی شد، این بود که نیاز به شروع با کاشی لبه یا کاشی کلیدی برای دسترسی به منطقه مورد نظر، حذف شد. بنابراین، به جای برداشتن کاشی های متعدد برای رفع مشکل می توان با برداشتن کاشی مورد نظر به محل آسیب دیده شده رسید.

این اختراع توسط براون در تاریخ 23 می 1961 اعطا شد. با این حال، اولین مفهوم سیستم توسعه یافته به طور کامل توسط Remmen Bibb معرفی شد. او برای این اختراع را در 24 اکتبر 1950 ثبت کرد. سقف مدولار ابتدا توسط وونگ معرفی شد که مالک Cepco Manufacturing بود. در این نوآوری، او استفاده از کاشی ها و شبکه ها را برای ایجاد یک سقف معلق به کاربرد. علاوه بر این، چارچوب سقف معلق در حمایت از لامپ الکتریکی توسط Fuss در سال 1958 معرفی شد.

 

چکار میتوانیم برایتان انجام بدهیم

نام ما مترادف با کیفیت است، بنابراین شما می توانید مطمئن باشید که با بهترین ها در سقف کاذب همکاری میکنید.

تمام خدمات سقف معلق ما با استفاده از محصولات و مواد با کیفیت انجام می شود، و شما را با کیفیتی از سقف تنها با همراهی ما آشنا می کند.

مزایای سقف معلق

از زمزایای استفاده از سقف های کاذب می توان به ایمن بودن در برابر آتش، اصلاح تعمیر و جایگزینی آسان، دسترسی آسان به کابل ها، کانال ها و لوله های بالا، پنهان کردن سقف قدیمی و فرسوده، نصب آسان، محکم و قابل تنظیم، نگاه مدرن و معاصر و … اشاره کرد.

 

زیبایی ظاهری

همه ی آن چراغ ها، بلندگوها و دوربین هایی که می خواهید در سقف جدید خود نصب کنید را به یاد می آورید؟ با یک سقف معلق، شما با گرمای غیرمستقیم سیم ها و کابل ها مواجه نیستید که می تواند باعث کاهش بی نظمی می شود. تمام باکس ها به صورت منظم در حفره بین سقف قدیمی و جدید قرار می گیرند، که از بین نمی روند اما در صورت لزوم به راحتی قابل دسترسی می باشند.

 

کاهش سر و صدا

سقف های کاذب عایق صدا هستند به این معنی است که شما واقعا می توانید بدون نگرانی از مزاحمت برای افراد طبقه بالا به راحتی از فیلم مورد علاقه خود با صدای بلند لذت ببرید یا به راحتی با تلفن همراه خود صحبت کنید.

 

انرژی کارآمد

این فقط سر و صدا نیست که کاهش می یابد. از دست دادن حرارت نیز به شدت توسط یک سقف معلق محدود می شود، و حفره جدید به عنوان یک لایه عایق بین این اتاق و هر چه که در بالا قرار دارد عمل می کند. نصب با کیفیت می تواند کاهش مصرف انرژی قابل مشاهده ای را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

نگاه مدرن

با دقت کافی در طراحی ( با توجه به فضای در اختیار) هیچ دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید یک سقف معلق همراه با سیستم نورپردازی دلخواه  با طراحی منحصر به فرد در هر اتاق از خانه خود داشته باشید.

البته قابل انکار نیست که توجه به گزینه های متعدد در مرحله طراحی از نظر رنگ، الگوهای و مواد وجود اثر قابل توجهی در نتیجه نهایی خواهد داشت.

روشنایی

هنگام طراحی سقف معلق خود برای استفاده در منزل، شما می توانید انتخاب کنید که روشنایی اتاق را چطور می خواهید تنظیم کنید. شما میتوانید یک نور مرکزی یا یک نقطه کانونی اختصاصی و حتی نور پراکنده در سرتاسر سقف داشته باشید، یا حتی ممکن است برای روشنایی چند رنگ به منظور تغییر احساس اتاق بخواهید. هیچ محدودیتی وجود ندارد.

دوربین های امنیتی

این یک فکر خوشایند نیست، اما در این روزها، امنیت خانه برای هر صاحب خانه مهم است. به راحتی در داخل سقف معلق پنهان می شود، و شما میتوانید امنیت فضای مورد نظر را تامین کنید

 

کاربرد های سقف معلق

 

سقف حمام

در یک اتاق از خانه که قرار است رطوبت داشته باشد و گاه گاه خیس شود، داشتن سیستمی که بتواند از آسیب زدن به سیستم برق جلوگیری کند ایده آل ترین راه حل می باشد.

آشپزخانه

یکی دیگر از گزینه های محبوب برای سقف معلق در آشپزخانه است. اغلب این به همین دلیل است که انتخاب حمام است، اما ما همچنین می بینیم که مزایای اضافه در محیط آشپزخانه وجود دارد. مطمئنا شما می توانید چراغ های خود، سیستم صدا و دوربین های خود را داشته باشید، اما یک سقف معلق نیز می تواند چنین چیزهایی را به عنوان فن استخراج کننده یا واحد تهویه مطبوع را برای زمان هایی که حرارت آشپزخانه بیش از حد می شود پنهان کند .

سقف داخلی

اگرچه آنها تنها دفتری از دفاتر و خرده فروشی ها بودند، سقف های معلق در محل های مسکونی به خصوص به عنوان سقف های حمام و سقف آشپزخانه به طور فزاینده ای محبوب می شوند. آنها نه تنها جذاب هستند، بلکه کمبود سیم کشی باز نیز مزایای ایمنی متمایز در اتاق هایی که رطوبت بیش از حد دارند، ارائه می دهد. آنها همچنین به شما اجازه می دهند تجهیزات (و پنهان) تجهیزات استخراج هوا را نیز شامل کنید.

فضاهای تجاری

برای یک محل تجاری، یک سقف معلق یکی اغز ضرورت هاست. این که آیا شما در یک دفتر یا در خرده فروشی کار می کنید، یک سقف کاذب به شما اجازه می دهد تا روشنایی، امنیت و تهویه مطبوع را به شیوه ای مناسب برای خود، کارکنان و مشتریان خود، همراه با تمام کابل کشی های پنهان شده و قابل دسترس داشته باشید.

 

انواع سقف کاذب

در حال حاضر، انواع مختلفی از انواع سقف های معلق وجود دارد که هر نوع دارای مجموعه ای از ویژگی های خاص خود هستند. علاوه بر این، مواد مختلف برای تولید این سقف استفاده می شود. دوام سقف معلق به مواد مورد استفاده برای ترکیب آن بستگی دارد. سقف های معلق براساس مواد مورد استفاده، به انواع مختلف طبقه بندی می شوند. این موارد عبارتند از:

 

  • سقف های چوبی
  • سقف گچ
  • سقف آرمسترانگ
  • سقف پی وی سی
  • سقف حرارتی

 

 

متخصصان شرکت شهامی

در دهه های گذشته تجارت سقف معلق بخشی از شرکت ما شده است، با توجه به وجود کارشناسان مجرب و احساس مسئولیت نسبت به کار خود ما توصیه های لازم را در جلسه مشاوره به مشتریان ارائه خواهیم کرد.

شما سزاوار بهترین هستید، به همین دلیل است که ما همیشه از بهترین استفاده می کنیم. شرکت شهامی، یکی از معتبر ترین سازندگان این کسب و کار، به شما بهترین مواد اولیه و محصولات را عرضه می کند و هنگامی که شما آنها را نصب کردید، خوشحال خواهید بود که کار را به ما سپرده اید.

همراهی با ما به شما این اجازه را می دهد که طراحی سقف خود را از طریق روند نصب به واقعیت تبدیل کنید. در نهایت، این تمرکز بر کمال ماست که سبب رضایت مشتریان می شود.