دیوار پوششی کناف

دیوار پوششی کناف

 

دیوار کاذب پوششی | عایق صوتی کناف | شهام دیزاین : یکی از پرطرفدار ترین محصولات شرکت کناف ، دیوار های پوششی هستند. با پیشرفت بشر در معماری و طراحی ، هر روزه فناوری های جدیدی در زمینه ساخت و ساز تولید و ارائه داده می شود. از جمله این فناوری ها ، سیستم کناف است. ویژگی اصلی دیوار های پوششی کناف ، عایق کردن دیوار ها از نظر صوتی و حرارتی است.

این ویژگی باعث می شود که دیگر هیچ صدایی نه وارد محیط شود ، و نه از آن خارج شود. این مزیت در حالی است که ضخامت دیوار هیچ گونه تغییری نمی کند. در این سقف ، صفحات روکش دار گچی ، با استفاده از اتصالات مخصوص روی زمینه ای فلزی قرار می گیرند. در فاصله ای که بین صفحات گچی و دیوار اصلی به وجود می آید ، عایق ها را قرار می دهند.

یکی دیگر از مزیت های این دیوار ، نحوه قرار گرفتن تاسیسات آن است. آن ها را ، در فضای خالی پشت صفحات گچی قرار می دهند و این کار باعث می شود که ابزار مورد استفاده شده در پشت صفحات آسیب ندیده و ظاهر کلی دیوار به هم نخورد. از طرفی ، هنگام تعمیرات ، هزینه ها کاهش یافته و از بین رفتن سازه جلوگیری می کند. همچنین، با قرار دادن تجهیزات پشت صفحات گچی ، دسترسی به آن ها سریع و آسان تر خواهد بود .

انواع دیوار های پوششی کناف

دیوار های پوششی کناف ، کاربرد های بسیار زیادی دارند. شما می توانید به توجه به نیاز ساختمان خود ، یکی از آن ها را انتخاب و اجرا کنید. به طور کلی ، دیوار های پوششی کناف به دو دسته دیوار پوششی بدون زیر ساخت ، و دیوار پوششی با زیر ساخت ، تقسیم می شود که انواع آن عبارتند از :

حتما مطالعه کنید
استاندارد کناف

1- دیوار پوششی عایق کناف : نام دیگر این دیوار ، W624 است و با این اسم شناخته می شوند. در ساخت این دیوار ها ، صفحات ترکیبی MW با استفاده از چسب پرلفیکس (می توان از بتونه درزگیر نیز استفاده کرد) ، روی سطوح مورد نظر ساختمان نصب می شوند . نصب این دیوار ها سبب عایق شدن دیوار ها از نظر صوتی و حرارتی می شود.

۲- دیوار پوششی کناف مورد استفاده در کار های ظریف : نام دیگر این دیوار ، W611 است و با این اسم شناخته می شوند. در ساخت این دیوار ها ، صفحات با استفاده از چسب پرلفیکس ، به صورت مستقیم روی سازه اجرا می شوند. برای کم کردن ضخامت سطوح مختلف ساختمان ، از سازه W611 استفاده می شود . هزینه های نصب این دیوار نسبتا کم بوده و در مدت زمان خیلی کمی نصب و اجرا می شوند.

۳- دیوار پوششی کناف (عایق حرارتی) : نام دیگر این دیوار ، W631 است و با این اسم شناخته می شوند. در ساخت این دیوار ها ، صفحات ترکیبی PS با استفاده از چسب پرلفیکس (از بتونه درزگیر هم می توان استفاده کرد) روی سطوح مختلف ساختمان قرار می گیرند . این سازه هم می تواند به کم کردن ضخامت دیوار ها کمک کند ، و هم می تواند عایق حرارتی خوبی نیز باشد.

مزیت های استفاده از دیوارهای پوششی کناف

قاعدتا دیواری که قصد نصب و اجرای آن را دارید ، باید مزیت ها و کاربرد های مفیدی را برای شما داشته باشد. استفاده از این دیوار نیز ، مزیت های زیادی دارد که به آن ها شاره می کنیم :

حتما مطالعه کنید
انواع سقف کاذب

• کاهش مصالح ساختمانی به کار رفته در ساخت آن ها

• بسیار سبک است که در نتیجه وزن دیوار ها نیز کاهش می یابد.

• نصب آسان با سرعت بالا

• قابلیت پنهان کردن لوله ها در زیر این پوشش

• عایق کردن دیوار ها از نظر صوتی و حرارتی

• دور ریزی کم صالح بعد از نصب

• امکان رنگ آمیزی سریع بعد از نصب

• امکان استفاده در دیوار هایی با ارتفاع حداکثر ۱۰ متر

• پوششی خوب برای بازسازی دیوار های قدیمی

• مقاوم در برابر بخار و رطوبت

در چه مواردی از این دیوارها استفاده می شود

• در مواقعی که پایه های دیوار سفت و محکم نباشد.

• برای داشتن دیوار های ضد حریق و رطوبت

• هنگامی که دیوار ناهموار باشد ، برای صاف کردن آن از دیوار های پوششی کناف استفاده می شود.

قیمت نصب و اجرای دیوار پوششی کناف

با توجه به توم های روز افزون ، قیمت این سازه نیز متغیر بوده و نوسان دارد. اما در کل ، قیمت اجرای این دیوار ، به کیفیت و نوع مواد به کار رفته در ساخت آن ، بستگی دارد‌. همچنین ، تغییر متراژ نیز ، در هزینه ها تاثیر دارد (هر چه محل مورد نظر بزرگ تر و مرتفع تر باشد ، قیمت نصب آن نیز بالاتر خواهد بود).

برای آگاهی از قیمت و اطلاعات بیشتر ، بهتر است که بت مصالح فروشان و یا نمایندگی های کناف صحبت کنید. هنگام نصب و اجرا ، بررسی کنید و خوب بگردید و بهترین تیم را برای نصب دیوار های پوششی به کار بگیرید. چرا که نصب این دیوار ها ، کاری حساس و حرفه ای است که تنها افراد خبره می توانند به خوبی آن را نصب و راه اندازی کنند.

حتما مطالعه کنید
راه های صرفه جویی در هزینه هنگام خرید کفپوش

کمپانی بزرگ کناف ، دیوار هایی به نام دیوار های پوششی را تولید و عرضه می کند.‌ این دیوار ها کاربرد بسیار زیادی دارند که می توان به عایق کردن دیوار ها ، صاف کردن سطوح نا هموار ، امکان رنگ آمیزی ، مقاوم در برابر رطوبت و حریق و غیره … اشاره کرد. تعمیرات سریع و آسان یکی دیگر از مزیت های آن است که باعث می شود که هنگام بروز مشکل ، بتوانید به پشت سازه دسترسی پیدا کنید‌.

اگر قصد دارید که از این سازه شگفت انگیز و پر کاربرد ، در ساختمان خود استفاده کنید ، ما به شما شرکت شهام دیزاین ، با داشتن کادری مجرب و سابقه ای درخشان در زمینه نمایندگی کناف در ایران را معرفی می کنیم.

پیشنهاد ما به شما

نور پردازی دكوراسیون داخلی

نكات مهم در نور پردازی دكوراسیون داخلی

خانه ، محل آسایش و راحتی است ، وقتی خسته از كار روزانه به منزل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با مدیریت