استاندارد کناف

استاندارد کناف

 

دیوار کناف | کناف سقف | شهام دیزاین : امروزه استفاده از سقف کناف در منازل، فروشگاهها و مراکز تجاری افزایش یافته است. مهمترین موضوع در سقف کاذب اجرای استاندارد برای سقف کناف است. کناف پنل های گچی روکش دار است که در سقف کاذب، دیوار کاذب و دکوراتیو در سقف و دیوار مورد استفاده قرار می گیرد. کناف سبک است و در زلزله دارای ایمنی بیشتری است. همچنین در آتش سوزی سه ساعت در مقابل آتش مقاومت می کند.

استفاده از سقف کناف به دلیل عایق بودن باعث کاهش رطوبت، حرارت و صدا میشود. در شرایط آب و هوایی مختلف تغییر شکل نمی دهد. صفحات کنافی که در سقف کاذب استفاده میشود باید دارای ابعاد و شرایط استانداردی باشد.

استاندارد سقف کناف در تیپ B

از این نوع سقف کاذب تیپ B در مواردی که نیاز به سرعت اجرایی زیادی است استفاده میشود. از تیپ B در موارد ذیل استفاده میشود:

– مساحت فضای سقف کمتر از پنجاه متر باشد.

– دهانه سقف حداکثر چهار متر باشد.

– در ایجاد سقف کنافی ارزان با سرعت اجرای بالا

– در سقف هایی که ارتفاع تاسیسات کمتر از چهل و پنج سانتی متر باشد.

استاندارد سقف کناف برای تیپ A

برای ایجاد سقف کاذب از نوع کناف باید مقاومت سقف برای نصب آویز مشخص شود. در مرحله اول، سازه تراز نبشی، در تراز گچی تحتانی با استفاده از تراز لیزری در ارتفاع تعیین شده نصب میشود. در مرحله بعدی سازه های آویز از یک طرف به سقف به وسیله میخ و آهن نصب میشود. سازه آویز از طرف دیگر به سازه باربر وصل میشود. فاصله استاندارد برای آویز سقف کاذب از جنس کناف بر طبق جدول بارگذاری سقف انتخاب میشود.

حتما مطالعه کنید
طراحی دكوراسیون داخلی دفتر كار

اندازه استاندارد سقف کناف

اندازه و ابعاد سقف کاذب از جنس کناف برطبق سفارش مشتری تعیین میشوند. برای سقف کاذب کنافی مشبک استاندارد ابعاد آن 60 در 60 می باشد. میزان ابعاد سقف کنافی مشبک را میتوان تا 100 سانتی متر اضافه نمود. ضخامت استاندارد برای طلق سقف کناف 3 الی 6 میلی متر است. ضخامت توسط کارشناسان نصب سقف کاذب تعیین میشود. استاندارد تعیین شده برای فاصله بین سقف اصلی با سقف کاذب کنافی پنجاه تا 100 سانتی متر تعیین شده است.

در بعضی موارد تاسیسات مکانیکی یا برقی در سقف باعث میشود که فاصله بین سقف اصلی با سقف کاذب بیشتر از صد سانتی متر باشد. مواردی که فاصله بین سقف اصلی و سقف کنافی بیشتر از 100 سانتی متر است مواقعی است که از سقف کناف در پارکینگ ، اماکن تجاری و اداری استفاده میشود. طول استاندارد برای صفحات کناف 2.4 متر، 2.5 متر و 3 متر است. هر کدام از این صفحات دارای کاربرد خاصی هستند.

استاندارد جنس پنل سقف کناف

پنل های سقف کاذب دارای طرح و بافت متفاوت هستند.اما در بیشتر موارد از سقف کاذب از جنس الیاف و مواد معدنی با کیفیت بالا استفاده میشود. یکی از موادی که در سقف کاذب استفاده میشود استفاده از الیاف شیشه ای در پنل می باشد. یکی از مزیت های الیاف معدنی کاهش انتقال صدا می باشد. وزن استاندارد کناف برطبق نوع پوشش کاری تعیین میشود. از نظر استاندارد وزن هر متر مربع کناف با ضخامت 12.5 میلی متر هشت کیلوگرم است.

ابعاد استاندارد صفحه در سقف

ابعاد استفاده شده صفحات در سقف کناف بستگی به نوع محیط و شرایط طراحی از ابعاد استاندارد متفاوتی استفاده میشود. از صفحه با ضخامت 6.5 میلی متر در جاهایی که لبه نورمخفی دارای قوس تندی است استفاده میشود. در قوس های تند میتوان از پنل ها با ضخامت های دیگر نیز استفاده نمود. اما هیچ یک به اندازه صفحه با ابعاد 6.5 میلی متر باعث زیبایی و ظرافت کار در سقف کاذب کنافی نمیشود.

حتما مطالعه کنید
آیا کناف ترک می خورد

از صفحه به ابعاد 9.5 میلی متر میتوان در لبه نورمخفی با قوس تند استفاده نمود، اما در این حالت نمیتوان از سقف کاذب ساده در اجرا استفاده کرد. از صفحه کناف با ابعاد 12.5 میلی متری در دیوارهای جداکننده و پوششی ، سقف کاذب ساده و دکوراتیو استفاده میشود. صفحه کناف با ابعاد 12.5 میلی متری بیشترین تولید کارخانه های ایران در صنعت پنل های کناف می باشد. از صفحه پنل کناف با ابعاد 15 و 18 میلی متر و بیشتر در مکان هایی که نیاز به مقاومت بالا دارد و ایجاد برخورد با دیوار وجود دارد استفاده میشود.

اجرای استاندارد سقف کناف

از آنجاییکه استفاده از کناف در سقف کاذب دارای مزایای زیادی است، به جای مصالح گچ یا چوب از کناف استفاده میشود. از این نوع سقف کاذب در منازل ، مکان های تجاری، بیمارستان ، فرودگاه، مغازه ها و فروشگاهها استفاده می کنند. برای اتصال سقف کنافی باید تمام بار سقف کناف به اسکلت اصلی وارد شود. فضای خالی بین سازه با عایق باید پر شود. سقف کناف به صورت ساده یا دکوراتیو میتواند اجرا شود. مصالح بکار برده شده در سقف کناف باید از مواد سبک ساخته شود و این یکی از مزایای استفاده از کناف در سقف کاذب است.

شرکت شهام دیزاین

این شرکت ارزان ترین، معتبر ترین و نیز سریع ترین شرکت عرضه کننده انواع سازه های سقف کاذب کناف در کشور است که توانسته محصولات مقاوم و با کیفیت و نیز مقرون به صرفه ای را برای مصرف کنندگان در سراسر کشور ارائه دهد. وقتی صحبت از کیفیت و نیز دوام می شود، قطعا هیچ شرکتی به کیفیت و دوام محصولات خود توجه نمی کند.

حتما مطالعه کنید
دیوار پوش ترمووال

حوزه اصلی فعالیت این شرکت در تهران و کرج است، به طوری که تمام نقاط این دو شهر را پوشش می دهد، اما در کنار این فروشگاه اینترنتی این امکان را برای مصرف کنندگان در هر نقطه ای از کشور، فراهم ساخته تا بتوانند محصول مورد نظر خودشان را با قیمت ارزان و با بالاترین کیفیت از شهام دیزاین سفارش دهند.

اگر به دنبال کیفیت خوب، قیمت ارزان و نیز ضمانت معتبر می گردید، بهتر است به شرکت شهام دیزاین مراجعه کنید، بزرگترین و مهمترین خصوصیت ما احترام به مصرف کننده و نیز ارج نهادن به خواسته های آنها است، ما این اطمینان را به شما می دهیم تا بتوانید متناسب با نیاز خود محصولات با کیفیت از ما خریداری کنید.

پیشنهاد ما به شما

نصب قرنیز ام دی اف

قرنیز ام دی اف

قرنیز ام دی اف قرنیز ام دی اف یک نوع متریال است که معمولاً در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با مدیریت